favorite_border
مورد علاقه ها 0

تاکتیک مذاکره

تاکتیک مذاکره

برش به برش از کالباس بزرگ جدا کنید، در این حالت طرف مقابل شما سعی می‌کند از وضعیت به‌ شدت ناراحت‌ کننده دوری کند اغلب مذاکره‌کنندگان و فروشندگان یک «بسته پیشنهادی» را ارائه می‌کنند. شما با این تاکتیک می‌توانید «بسته» را به قسمت‌های کوچک‌تر برش زنید و برای هر برش به طورمجزا مذاکره کنید.

استراتژی کالباسی از مهم ترین استراتژی های مذاکره است که میگوید اگر بخواهیم یک کالباس را به فردی بخورانیم او نمیتواند و قبول نمیکند و ما باید آن را ریزریز کنیم تا او آن را بخورد. مشتریان همیشه با وسواس و دقت خاصی برای خرید اولین کالای مورد نیاز تصمیم میگیرند و ما باید تلاش زیادی کنیم تا اولین کالا را به آنها بفروشیم. اما برای خرید کالاهای بیشتر خیلی سخت نمیگیرند و راحت تر خرید میکنند.بنابراین ما باید با استفاده از استراتژی کالباسی بعد از فروش اولین کالا، بقیه کالاها را به آنها پیشنهاد دهیم و کم کم به آنها بفروشیم تا بیشترین بهره وری و سود را داشته باشیم و اینگونه نتیجه ی تلاشمان را بگیریم.مثلا در صورتی که فروشنده ی موبایل هستید میتوانید گوشی موبایل را با سود کمی بفروشید اما بلافاصله پس از فروختن گوشی موبایل، به روش کالباسی هندزفری، محافظ صفحه نمایش، نرم افزارهای اندروید و …. را به مشتری بفروشید و از این طریق سود خوبی کسب کنید.

به زبان ساده تر این که قصد خرید موبایل داری و مغازه اولی به شما قیمت 2 میلیون تومنی اعلام میکنه و مغازه دومی 1950 و سومی 1900 . در نگاه ساده از مغازه ای که 1900 اعلام کرده خرید میکنید و بعد خرید مغازه اعلام میکنه که ستاب باکس نیاز داری و بدون برنامه گوشی کاربردی نداره ! و 50 هزار تومن پول برنامه میگیره . بعد میگه بدون محافظ شیشه ای صفحه ی گوشیت خط میفته و 20 تومن هم پول محافظ میگیره و به همین صورت پول قاب و کیف و ... و در انتها میبینی موبایل برایت 2100 تمام شده ! گرانتر از همه ی مغازه ها !!!

                          ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
                                         https://t.me/iranasnaf94157
0
 
0