favorite_border
مورد علاقه ها 0

آيا ايجاد رابطه دوستي با كاركنان كار درستي است

آيا ايجاد رابطه دوستي با كاركنان كار درستي است 
پاسخ صريح به اين سوال احتمالا "خير" است. حمايت شخصي و ايجاد ارتباط عاطفي واقعي با كاركنان مزاياي خاص خود را دارد؛ اما اگر مي خواهيد قدرت خود را به عنوان رئيس و رهبر حفظ كنيد و به طور جدي از بروز برخي پيامدها جلوگيري كنيد، بهتر است روابط دوستانه خود را از فضاي كاري جدا كنيد.
گاهی ممکن است برای مدیری این شرایط بوجود بیاید که دوست داشته باشد با یکی از کارکنان خود روابط دوستانه ای برقرار کند. اگر شما به عنوان مدیر ، کارمندی دارید که دارای ویژگی های اخلاقی و یا توانمندیهای ویژه ای است که فکر می کنید می تواند دوست خوبی برای شما باشد ، بهتر است که ابتدا در کمال صبر و در طول زمان او را بسنجید تا مطمئن شوید که می توانید روابط طولانی مدت و قابل اعتمادی را با او برقرار کنید. گاهی ممکن است روابط دوستانه و نزدیک شما با یکی از کارمندانتان موجب کاهش کیفیت عملکرد آن فرد شود و این رابطه دوستانه مانع از آن شود که شما بتوانید به راحتی وظایفش را به وی گوشزد کرده و یا برخورد مقتدرانه ای داشته باشید.

بیش از 40 درصد زمان یک مدیرعامل اغلب اوقات به فعالیت ها و رفتارهاي نمادین او اختصاص پیدا می کند. باید در نظر داشت که نماد گرایی مؤثر عامل اساسی در رهبري مناسب است. نمادها در قالب گزینش افرادي که با آنها زمان خود را صرف می کنیم، سخنرانی هایی که در ارتباط با کسب وکار در رویدادها و رسانه هاي خاص ارائه می دهیم، تلفن زدن هایی که حامل پیام "آفرین" براي دیگرانند و یا تخصیص زمان براي خوردن غذا در غذاخوري کارکنان معنی و مفهوم می یابند. به طور مثال جک ولش -مدیرعامل شرکت جنرال الکتریک- بر حسب عادت دست نوشته هاي مختصري را براي کارکنان در تمامی سطوح مختلف از کارکنان پاره وقت تا مدیران ارشد می نوشت که حتی برخی از آنان دست نوشته ها را قاب گرفته و از آن به عنوان سند قدردانی رهبرشان یاد می کردند.

                 ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

                                   https://t.me/iranasnaf94

8
0
 
0