favorite_border
مورد علاقه ها 0

ارائه خدمات بد به مشتری چه عوارضی به همراه خواهد داشت

ارایه خدمات بد به مشتری چه عوارضی به همراه خواهد داشت
کسب اعتبار برای بیزینس یکی از ضروریات است و شما باید مدام در حال کنترل اعتبار خود باشید. امروزه با گسترش استفاده از فضای مجازی بین عموم مردم، ارایه خدمات بد به مشتری، بزرگ ترین ضربه را به اعتبار کسب و کارها می زند. زیرا مشتری به محض مواجهه با خدمات بد یک شرکت، با اشتراک گذاری نظر منفی خود در شبکه های اجتماعی، دوستان، خانواده و همکاران خود را نسبت به برند آن شرکت بدبین می کند.بررسی های انجام شده نشان می دهد %۹۰ مشتریانی که تجربه مواجهه با خدمت رسانی بد را داشته اند، این تجربه را حداقل با ۱ نفر در میان می گذارند. %۵۴ این افراد نیز تجربه بد خود را حداقل با ۵ نفر دیگر مطرح می کنند.
تصور اینکه بیشتر مردم به نظرات منتشر شده در فضاهای مجازی اهمیت نمی دهند، تصوری نادرست است. تحقیقات مشخص کرده که %۸۸ افراد هنگام تصمیم گیری برای خرید یک محصول، تحت تاثیر نظرات منتشر شده در اینترنت قرار می گیرند
با ارزش ترین فاکتور در بازاریابی، تبلیغ کلامی است. خدمت رسانی نامطلوب به مشتری، ضربه بزرگی به این عامل تاثیرگذار وارد می کند.
راهکار
یک مولفه کلیدی را در بیزینس خود در نظر بگیرید که با مشتری ناراضی تماس تلفنی برقرار کرده و در صدد جبران خسارت وارده به وی باشید.
اگر به دنبال دور کردن نگاه های منفی از برند تجاری خود هستید پاسخگویی به نظرات منفی، مسئولیت پذیری، اقدام برای حل مشکلات احتمالی و اطلاع رسانی به مردم را در راس امور بیزینس خود قرار دهید.
حدالامکان تلاش کنید که با مشتری ناراضی به صورت خصوصی گفت و گو کنید و از جر وبحت با وی در شبکه های اجتماعی پرهیز نمایید.
یک فروشنده موفق پس از گفت و گو با مشتری ناراضی، عواملی که منجر به این امر شده را شناسایی می کند و روش جدیدی را برای جلوگیری از وقوع دوباره این مشکل تدارک می بیند.
با پیروی از این پیشنهاد، علاوه بر کسب محبوبیت بیشتر، توجه مشتریان ناراضی را نیز جلب خواهید کرد.


                ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

                              https://t.me/iranasnaf94


100
0
 
0